Odnowa biologiczna - rehabilitacja kudowa Zakład Rehabilitacji Leczniczej NEPTUN

Przejdź do treści
Odnowa biologiczna
Odnowa biologiczna to szeroka gama czynności nie tylko biologicznych,
wpływających na przyspieszenie naturalnych procesów regeneracji.
Wpływa np. na przyspieszenie regeneracji organizmu po obciążeniach związanych z pracą czy też pomaga szybciej uzyskać pełną sprawność psychofizyczną po przebytych chorobach i kontuzjach sportowych.

Hydromasaż
Masaż strumieniem wody zmieszanej z powietrzem, zabieg działa rozluźniająco na mięśnie.
Główne wskazania;
  • choroby przemiany materii
  • zaniki mięśniowe
  • zmęczenie po intensywnym wysiłku fizycznym

Masaż wirowy kończyn dolnych i górnych
Poprzez ruch wody działamy na kończyny powodując ich przekrwienie,
zmniejszenie obrzęku i zastoju krwi żylnej.
Główne wskazania:
  • choroby reumatyczne
  • miażdżyca naczyń

Masaż
Stanowi jedną z najstarszych metod fizjoterapii, jest również integralną częścią odnowy biologicznej. Masaż klasyczny wykonywany przez masażystę powoduje działanie mechaniczne na tkanki, uzyskując szybsze przemieszczanie się płynów ustrojowych, co powoduje poprawę sprawności organizmu.
W naszej ofercie można znaleźć masaże częściowe jak i całościowe a takżę wibracyjne wykonywane aparatem Aquavibron.

Masaż uciskowy sekwencyjny
Jest to zabieg wykonywany za pomocą specjalnych mankietów do których wtłaczane jest powietrze, zmieniając kolejność, cykle i stopień napełnienia poszczególnych komór mankietu możemy uzyskać różne efekty terapeutyczne.
Wskazania: leczenie niewydolności limfatycznej, profilaktyka niewydolności żylnej, obrzęki kończyn górnych po mastektomii, obrzęki kończyn dolnych różnej etiologii, masaż wyszczuplający, zwalczaniu cellulitisu

Sauna sucha
>Sauna fińska to nieduże pomieszczenie ze schodkowato umieszczonymi ławami drewnianymi. Kominek (kilka rozgrzanych przez piec kamieni) polewa się wodą, dokładnie tak, jak to niegdyś czynili Finowie. W saunie panuje niska wilgotność powietrza. Unosząca się para wzmaga odczucie ciepła w pomieszczeniu, panuje temperatura oscylująca wokół 100°C.
Wskazania: działa oczyszczająco, wzmaga odporność, hartuje, poprawia krążenie krwi, wprawia w dobry nastrój, relaksuje, rozluźnia i wyszczupla.

Wróć do spisu treści